Matematik Dersi Nasıl Öğrenilir

Matematik bir çok öğrencinin zorlandığı bir dersdir. Ancak bu matematik dersinin zorluğundan çok öğretim tarzı ile alakalıdır. Matematik dersi doğru teknikler ile öğrenciye verildiği takdirde öğrenilmesi çok kolay, unutulması ise çok zor olan bir derstir. Matematik Dersi öğretimi yapılırken uygulanması gereken yöntemleri sıralamak gerekir ise;

  1. Anlatım tekniği öğrencinin yaşına ve bu yaş aralığındaki seviyesine uygun olmalıdır. Anlatım öğrencinin yaşına uygun olarak yalın ve anlaşılır bir dille yapılmalıdır. Ayrıca öğrencinin seviyesi belirlenmeli ve bu seviyeye uygun olarak ders yapılmalıdır.
  2. Ders sırasında kullanılan bütün temel kavram ve terimler tanımlanmalı, matematik dersinde konuların öğretilmesine bu şekilde başlanmalıdır. Aksi takdirde ders anlatımı sırasında kullanılan ve öğrencinin anlamını bilmediği kelimeler geçtiğinde öğrencinin konsantrasyonu dağılabilir.
  3. Konu bölümlere ayrılmalı, ve her bölüm anlatıldıktan sonra öğrencinin karşılaşabileceği soru tiplerinden çözülmelidir.
  4. Tüm konuların aynı önemi teşkil ettiği öğrenciye benimsetilmeli ve her konu aynı özen ile öğrenciye anlatılmalıdır. Bu şekilde bir çalışma matematik dersinin en verimli bir şekilde geçmesini ve öğrencinin karşısına çıkabilecek her türlü soruyu rahatlıkla aşabilmesini sağlamaktadır.
  5. Öğrenim öğrenciye özel olarak planlandığı ve düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde öğrenim başarısının %90 ların üzerine çıktığı bilimsel olarak ortaya çıkarılmıştır. Bu nedenle matematik öğrenimi konusunda matematik özel dersi nin önemi çok büyüktür.
  6. Öğrencinin kendine olan güvenini arttırmak ve dersi daha iyi anlamasını sağlamak adına derse aktif katılımı sağlanmalıdır. Sorular sorup küçük ipuçları vererek öğrencinin derse katılımını sağlamak dersi monoton olmaktan çıkarır ve daha zevkli hale getirir. Öğrenci aktif olduğu takdirde dersi çok daha iyi anlamaktadır.
  7. Matematik dersi, ders anlatıldıktan sonra biten bir ders değildir. Öğrencinin defalarca tekrar etmesi, o konu hakkında bir çok soru çözmesini gerektirir. Burada en önemli husus ise öğrencinin çözemediği soruları sorması, yaptığı hataları ve eksikliklerini görerek gidermesi konusunda çok önemlidir.

Little Herr Albert

Biz verdiğimiz matematik özel derslerinde öncelikle öğrencimizin yaş ve seviyesine uygun olarak bir plan-program yapıyoruz. Her dersten önce öğrencimize temek kavramları öğreterek temelden öğretime başlıyoruz. Konularda geçen kısımlar ile ilgili soru tiplerinin tamamını öğrencimize göstererek matematik dersini en iyi şekilde öğrenmesini sağlıyoruz. Bütün derslerimiz öğrenci odaklıdır. Derslerimizde matematik öğretmenimizin yol göstericiliğinde öğrenci odaklı olarak matematik öğrenimi yapılmaktadır.

Özel matematik dersimiz bittiğinde ders bitmiş olmuyor. Öğrencimiz soru çözümü yapıyor. Anlamadığı yada çözemediği soru olduğu zaman e-mail yada whatsapp üzerinden dilediği zaman sorularını sorarak anlık olarak öğrenim gerçekleştiriyor.

Matematik özel dersi almak için bize ulaşın..

Yorum yapın